O fotoklubu Zvonek

Dobrý den,
vítáme Vás na oficiálních stránkách fotoklubu Zvonek. Vzniku klubu na jaře roku 2008 předcházela jasná představa povzbudit fotografického ducha těšínských amatérských fotografů. Tato představa byla posílená vědomím, že fotografie vždy měla a má v kultuře našeho regionu své místo.

Členové fotoklubu mají možnost získat, rozšířit a zdokonalit své znalosti o fotografování a také vystavovat své fotografie v minigalerii KaSC Škola Dolní Žukov. Ať už se jedná o úplné začátečníky, pokročilé či zkušené fotoamatéry, všichni mají v KaSC Škola prostor pro realizaci a rozvoj svého koníčku. V rámci činnosti fotoklubu je nabízená možnost poradenství, od nákupu fotoaparátu a jeho příslušenství, až po praktické ukázky jednotlivých technik pořizování snímků, jejich elektronického zpracování a úpravy pomocí programů. Besedy se zkušenějšími fotografy jsou pro začátečníky užitečným zdrojem informací.

Více informací o fotoklubu

Velmi oblíbené jsou kurzy základů digitální fotografie, na kterých si začátečníci během několika navazujících lekcí osvojí všechny důležité techniky tvůrčí fotografie. Fotografování ve fotostudiu, jakož i v plenérech patři k těm nejzajímavějším programům a těší se vždy velkému zájmu členů.

Podmínkou účasti a zároveň možností čerpání výhod je řádná registrace členů. Fotoklub se schází ve čtvrtek v 17:00 v malé klubovně KaSC Škola.

Stěžejní akcí fotoklubu je oblíbený projekt Klipování, který pravidelně vrcholí v měsíci září výstavou členů fotoklubu a tematickým blokem besed se zkušenými fotografy. Projekt Klipování je podporován z dotačního fondu na kulturní aktivity na území našeho města. V rámci činnosti fotoklubu nabízíme možnost poradenství od nákupu fotoaparátu, příslušenství až po osvojování základů jednotlivých technik pořizování snímků, jejich elektronické zpracování a úpravy pomocí široké palety programů. Besedy se zkušenějšími fotoamatéry – specialisty na jednotlivé foto-techniky jsou pro začátečníky užitečným zdrojem informací.

Statutární orgány Fotoklubu Zvonek

Výbor fotoklubu:

Dozorčí komise:

Obsahová náplň vzdělávacích programů

Fotografové se učí pěstovat cítění pro tvůrčí fotografii, hledat a nalézat nové a zajímavé pohledy na věci které je obklopují. Praktickým cvičením v plenérech poznávají a zachycují zajímavosti svého okolí. Pravidelně svá díla vystavují.

Den dětí se Zvonkem

Fotoklub se již tradičně podílí na organizaci Dne dětí se Zvonkem. Členové fotoklubu zajišťují zejména focení dětí s tématickým zaměřením, které se těší veliké oblibě rodičů.

Schůzky

Po předchozí dohodě alespoň tří členů, ve čtvrtky v 17.00 v malé klubovně KaSC Škola.

Sponzoři a partneři

Sponzoři, partneři se kterými Fotoklub Zvonek spolupracuje. Tito partneři pro členy fotoklubu mají připravené různé slevy či akce

4Studio

Díky spolupráci s 4Studio jsme pro členy fotoklubu Zvonek zajistili 5% slevu na všechno, co vás v e-shopu či kamenné prodejně zaujme. Více informací na oficiálním webu 4Studio.

24PRINT.eu

Díky spolupráci s 24PRINT.eu (tisk fotografií on-line) jsme pro členy fotoklubu Zvonek zajistili výhodnější podmínky tisku fotografií a dalších fotoproduktů – fotokalendáře, fotoobrazy, fotoknihy a další fotodárky. Tato výhoda se uplatňuje automaticky po přihlášení daným e-mailem člena fotoklubu (ověření v profilu, informace pod označením „Aktuální tarifní skupina“). Více informací o poskytovaných fotoslužbách partnera přímo na stránkách 24PRINT.eu.

Zde naleznete novinky fotoklubu, pozvánky na akce a besedy

Poslední články v aktualitách

Výstava fotografií Lucie Brychcyové

Vernisáž autorské výstavy Lucie Brychcyové pod názvem „Touha duše“, se koná 16. 11. 2022 v 17:00 hod. v Galerii Most, která se nachází v prostorách Turistického informačního centra města Český Těšín, Hlavní třída 147/1a, Český Těšín. Výstava potrvá do 30. 12. 2022.

Přeštěte si více

Výstava fotografií Lucie Brychcyové

Vernisáž autorské výstavy Lucie Brychcyové pod názvem „Touha duše“, se koná 16. 11. 2022 v 17:00 hod. v Galerii Most, která se nachází v prostorách Turistického informačního centra města Český Těšín, Hlavní třída 147/1a, Český Těšín. Výstava potrvá do 30. 12. 2022.

Přeštěte si více

Sponzoři a partneři

Sponzoři, partneři se kterými Fotoklub Zvonek spolupracuje. Tito partneři pro členy fotoklubu mají připravené různé slevy či akce.